بازاریابی حضوری ، بازاریابی تلفنی و پخش تراکت در سراسر ایران

آیا بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به بن بست خواهد رسید؟


از زمان ظهور شبکه‌های اجتماعی تا به امروز، بازاریابان مدرن روز به روز بیشتر به بستر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی ایمان آوردند تا حدود ۱۲ ماه پیش که اتفاقات برنامه ریزی شده‌ای توسط شرکت فیسبوک اتفاق افتاد. زمانی که این شبکه اجتماعی پا به عرصه گذاشت، همه سوالشان این بود که این شبکه اجتماعی چگونه درآمدزایی خواهد کرد؟ همه می‌دانستند که تبلیغات درون فیسبوک جواب این سوال است؛ ولی اکثرا نمی‌دانستند که فیسبوک قصد دارد کاملا بنیادی و روی نمایش پست‌های فیسبوک درآمدزایی اش را شروع کند.

فیسبوک طی ۱۲ ماه گذشته، نمایش پست‌های صفحات فعال کاری که به اشخاص و برندها تعلق دارند را به زیر ۴ درصد از دنبالکننده های آن صفحات رسانده است. ابن در حالی است که یک منبع نامشخص عنوان کرده که فیسبوک قصد دارد این عدد را به صفر برساند تا همه مجبور شوند از گزینه های تبلیغاتی Boost و Promote استفاده کنند تا صفحه کاریشان همچنان پربیننده باقی بماند.

اما فاکتور مثبت دیگری هم وجود دارد که محتواگرایی فیسبوک به حساب می‌آید و اگر محتوایی خوب بوجود آورید، به طور حتم پست‌های شما از آن چیزی که انتظار دارید بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت و حدود ۲ درصد مخاطبان شما درگیر خواهند شد. البته این محتوا گرایی هم دارا الگوریتمی است که تمام حساب و کتاب ها توسط آن صورت می‌گیرد.

 

در حال حاضر کاربران فیسبوک می‌توانند با Get Notification کردن یک صفحه، روزانه تمام پست‌ها آن صفحه را دریافت کنند و این تنها روشی است که هر کاربر به واسطه آن می‌تواند از تمام محتوا های یک صفحه فیسبوک مطلع گردد.

البته داستان (پرداخت کن تا دیده شوی) به فیسبوک ختم نمی‌شود و اخیرا توئیتر هم اعلام کرده که قصد دارد چنین سیستم راه اندازی کند و نمایش توئیت‌ها هم محدود خواهد شد و البته هنوز هم مشخص نیست که این محدودیت در نمایش تویئت ها به شدت پست‌های فیسبوک خواهد بود یا خیر.

با تمام این اوضاع همچنان می‌توان با محتوایی سودمند، مخاطب خود را حفظ کرده و به بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی ادامه داد.